Zápasy

SK Nový Knín – Sokol Drahlín

Okresní přebor dorostu

Po dlouhé zimní přestávce se Knínští dorostenci opět zapojili do své soutěže. K prvnímu utkání přijel velmi silný a fyzicky zdatnější soupeř z Drahlína. Domácí s ním stačili držet krok pouze v prvním poločase, ale ve druhé půli již se starším soupeřem nastačili běhat a prohráli vysoko 6:0.

První poločas měl průběh takový, že hsoté z Drahlína dobývali domácí branku a ti se naopak snažili nakopávanými míči dostat do protiútoků. Nutno říci, že jim tato taktika poměrně vycházela. Obrana byla dirigovaná Krmelou, který si musel zvyknout na nový post stopera a tak se hosté nedostávali do bezprostředního nebezpečí. Ovšem využili dvě chyby a zbytečné ztráty uprostřed hřiště a dostali se do vedení 2:0.

Druhou půli už domácí nestíhali se soupeřem běhat a navíc otevřeli obranu a do té se pak valil jeden protiútok za druhým. Ty dokázali poměrně s přehledem hosté proměnit a tak skóre narostlo až na 6:0. teprve poté se do koncovky dostali i domácí, ale pokud za celý zápas trefili bránu jen jednou nemohli počítat s lepším výsledkem.

Nutno podotknout, že hosté byli ve všech směrech lepší, především ve druhém poločase, a naprosto zaslouženě si odvezli tři body.

„V první půli jsme hráli to co jsem od hráčů požadoval a na co jsem je upozorňoval, že to bude hlavně o běhání a o bránění. To se potvrdilo, protože soupeř má směrem dopředu na tuto soutěž vyskou kvalitu. Ve druhé půli kluci zjistili, že to co „naběhali“ v zimě je málo a fyzicky odpadli,“ zhodnotil utkání ternér domácích Weber.

Nový Knín: Reisser – Šiška, Černý (85. Kupa), Krmela, Stočes – Podhorecký, Sládek, Pouček, Čálek – Hájek, Štěpánek (65. Kraif)